Olasz lap: Orbán "fasizmusba sodorja" Magyarországot
A baloldali L'Unitá Orbán, autoriter fordulat Európa szívében. Az alkotmány sokkoló módosításai címmel közölt csütörtökön cikket.
A baloldali L'Unitá Orbán, autoriter fordulat Európa szívében. Az alkotmány sokkoló módosításai címmel közölt csütörtökön cikket.
Szorosabbra fűzi együttműködését a mezőgazdaság, a vízgazdálkodás és a gyógyszeripar területén Magyarország és Indonézia - többek között erről állapodott meg Orbán Viktor magyar kormányfő és Susilo Bambang Yudhoyono indonéz elnök csütörtökön Budapesten.
Egy MSZP-s képviselő 1050 négyzetméteres háza a legnagyobb az országgyűlési képviselők ingatlanjai közül.
Matolcsy jegybankelnökségével megnyílt a lehetőség, hogy a kormány elővegye régi tervét: a forint gyengítését a gazdaság élénkítésére. Ennek az akciónak lenne a része a devizahitelek forintra váltása, amely érintheti a jegybanki devizatartalékot is.
Az államadósság csökkentése és a költségvetési hiány korlátok között tartása mellett kell gazdasági növekedést elérni Orbán Viktor szerint. Magyarország partner egy ilyen európai gazdaságpolitika kialakításában - mondta a miniszterelnök szerdán Varsóban, a visegrádi országok (V4) kormányfőinek csúcstalálkozója után. A csúcson részt vett Angela Merkel német kancellár és Francois Hollande francia államfő is.
Egyelőre nem látni, milyen utat választ Európa, nem lehet biztosan tudni, hogy növekszik vagy csökken az euróövezeti tagországok száma, ezért nem világos az sem, hogy Magyarország számára a belépés vagy a kivárás jelenti-e a jobb megoldást - mondta Orbán Viktor miniszterelnök egy varsói előadásában.
Magyarországnak jó esélye van arra, hogy a következő években európai sikertörténetté váljon - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Varsói Egyetemen tartott előadásában, ahol a hallgatóság egyebek mellett a magyar jegybankelnök-jelölésről is faggatta őt.
A magyar monetáris politikáról közölt véleménycikket a The Wall Street Journal (WSJ) című amerikai üzleti-politikai napilap európai kiadásának online felülete.
A Magyar Nemzet információja szerint június 9-én, vasárnap tartja soron következő tisztújító kongresszusát a Fidesz. A helyszínről még nem döntöttek.
Varsóba utazik szerdán Orbán Viktor kormányfő, és részt vesz a V4-ek, azaz a visegrádi országok (Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) miniszterelnökeinek csúcstalálkozóján, amelyen jelen lesz Angela Merkel német kancellár és Francois Hollande francia államfő is.
Orbán Viktor hétfőn a parlamentben a jelzáloghitelesek újabb kisegítésének lehetőségéről beszélt, ez ejtette kétségbe a piacokat a Nol szerint. Kedd reggelre kissé korrigált a forint, de még így is 297,52 forint egy euró a tegnap reggeli 294,82 után.
Akár két évet is kaphatott volna Habony Árpád, ha a verekedés sértettjei hatékonyabban képviselik az érdekeiket a bíróságon. Bár a miniszterelnöki tanácsadó ügyvédje sajtóhoz eljuttatott leveleiben azt sugallja, hogy nincs szó bűnösségről, tettlegességről, az ügyészség hvg.hu-nak küldött válasza és a törvények szerint formai hibákon múlott, hogy Habony ilyen olcsón megúszta az ügyet. Az ügyvéd arra is utal, hogy védencének megsértették személyiségi jogait, ebben az esetben az a kérdés, hogy Orbán Viktor tanácsadója közszereplő-e.
Orbán Viktor volt a mai parlamenti ülés főszereplője, több képviselő kérdésére is válaszolnia kellett. Dúró Dóra "bentlakásos cigányiskolákról" beszélt, a miniszterelnök a jobbikos felszólalásra úgy reagált, amiről a képviselő beszél, az cigányellenesség. Orbán Viktor beszélt arról is, hogy az Alaptörvény újabb módosításával szerinte szélesedik az Alkotmánybíróság jogköre, a bankokkal pedig egy újabb devizahiteles mentőcsomagról tárgyalnak.
Ülést tart hétfő délelőtt az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottsága. Az ülés első napirendi pontjaként a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának tagjának jelölhetik Pleschinger Gyulát, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkárát.